webmarketing-design.com

ФК СЛАВИЈА - НК Звијезда 3:1 (2:0)

Важност утакмице није успјела да поремети играче Владе Чапљића и на крају су апослутно заслужено славили у мечу са Звијезодм. Свјесни да их у трци за опстанком одржава само тријумф у овој утакмици Симић, Караматић, Видић и остали кренули су од прве минуте организовано, агресивно офанзивно, али и довољно дисциплиновано, спремни, да се на вријеме врате пред свој гол и зауставе евнетуалне атаке гостију из Градачца ка голу Ратка Дујковића, који је у првих 45 минута углавном статирао на терену. Већ у 4 минути домаћи тим је могао до вођства. Високи Жељко Ковачевић је послије убацивања Караматића , из угла, био највиши у скоку и главом послао лопту изнад пречке презимењака у дресу Звијезде. Гости су у ову утакмицу ушли опуштено, без било каквог императива и нису до 13. минуте успијели направити иоле озбиљнији напада ка голу Славије. Тада се по десној страни пробио Ђелмић, послао одличну лопту ка Панџи, али је он није могао захватити на прави начин па је завршила у гол ауту.

Четири минуте након ове акције, отео се уздах и присталицама Славије. Одлични судија Данијел Пајић, показао је на слободан ударц на око 20 метара од гола Николе Ковачевића, а Огњен Тодоровић туче снажно, по средини гола, па је лопта постала лак плен чувара мреже гостију. До вођства Славија је стигла у 21 минути. Опет је један њихов напад завршио корнером, а Караматић послао одличан центрашут на пенал. Сптељао се Илија Ристанић, играо руком а судија Пајић, удаљен само пет метара од њега, одмах је показао на бјелу тачку. Сигуран је био Жарко Караматић. Послије овог вођства играчи Владе Чапљића су заиграли нешто опрезније. Чврсто држећи лопту у свом посједу, не показујући превелику жељу да крену ка противничком голу. Жељели су да имају контролу игре и не би се могло рећи да су били у тим моментима у дефанзиви. Ипак се све одвијало између два шеснестерца, а једину грешку одбрамбени фудбалери Славије су направили у 37 минути. Тада се Панџа изненада нашао сам ипсред Дујковић, али голман Славије одлично реагује и хвата лопту. У судијској надокнади времена изведен је корнер, за Славију, са љеве стране, на други стативу где је лопту сачекао Горан Симић, који је одиграо главом повратну, на петерац, а Јусић неспретно лопту шаље иза леђа свог голмана. На одмор се отишло са два гола предности за Славију.

Других 45 минута донјело је сличну слику на терену. Опет је Славија имала лопту више у свом посједу и много боље је отворила утакмицу. Већ у 54 минути сјајну контру је истрчао Дејан Рашевић и када се очекивао шут одбрана тима из Градачца се успела консолидовати и онемогућити најбољег стрелца тима из Источног Сарајева да матира Ковачевића. Лопта је завршила у корнеру. Већ у наредном нападу Жарко Караматић се на десној страни одлично ослободио свог чувара и лијевом ногом покушао погодити супротну страну гола Звијезде. Сви дефанзивци гостујућег тима само су погледом испратили лет лопте која је на њихову срећу завршла у гол ауту. Након те двије прлике долази до малог пада у игри тима Славије и видели смо две лијепе акције изабраника Зорана Кунтића. Прво је у 64 минути након грешке одбране Славије, Ђелмић одлично тукао, а још боље интервенисао Дујковић. Два минута касније чувар мреже Славије је матиран.  Хамзић је извео снажан слободан ударац  са неких 18 метара. Тукао је поред живог зида, у угао у којем се налазио  Дујковић. Био је то толико снажан ударац да домаћи голман ништа није могао учинити. Понадали су се гости послије овог поготка, да могу нешто направити у Источном сарајеву, али их је само три минуте послије њиховог гола заледила акција Карамарић-Видић. Опет је везиста Славије одлично упослио Лазара Видића, а овај још боље примио лопту, ослободио се свог чувара и када је кренуо ка Ковачевићу услиједио је ударац по ногама и нови прекршај за 11 метара. Нови дуел Караматића и Ковачевића припао је омаленом играчу домаћег тима и он је постигао свој други, а Славијин трећи гол. До краја меча видјели смо изједначену игру у којој Славија више није жељела ништа да ризикује задовољна високим вођством. Могла је побједа бити и убедљивија да је Тодоровић у 84 минути, послије корнера био само мало прецизнији. Сјајно је из волеја тукао, али је лопта за неколико центиметара прелетјела пречку. Овом побједом Славија је практично себи обезбједила шпансу да у последњој утакмици овогогодишњег шампионата, за дест дана на свом терену са Слободм реши питање опстанка у Премијер лиги. Управо је то након меча изјаво Владо Чаљпић.

"Била је ово за нас јако тешка утакмица у психолошком смислу. Морали смо доћи до победе и остали смо у игри да сами решавамо своју судбину. Не зависимо ни од кога. Тражио сам офанзиву, али и паметну игру јер нисмо смели допустити да гости евентуално поведу. Звијезда је одличан састав и намучио нас. Ипак, огромна жеља, хтење, донела нам је тријумф, а сада настављамо даље. Сваки наредни дуел нам је квалификациони. Идемо у Бањалуку да играмо, па шта урадимо. Питамо се ми и даље и одлучити ће очигледно последње коло. Ми тада на свом стадиону чекамо Слободу", рекао је Чапљић, а на новинарско питање да прокоемнхатрише резултат у Габели и тријумф тима из Тузле, само је кртако рекао:

"Немам шта да то коментаришем, гледам свој тим и своју екипу. Мене сада занима Борац, јер нам је он наредни противник, а о Слободи ћу мислти када прође меч на Градском стадиону у Бања Луци"

Шеф стручног штаба Звијзде Зоран Кунтић честитао је Славији на заслуженој побједи и констатовао да његова екипа није била на висини задатка.

"Моји играчи нису исти на домаћем и гостујућем терену. Оптерет их игра на страни и не показују ни део могућности. Мораћемо на томе порадити у наредниом мечевима, али и за наредну сезону", кратко је рекоа Кунтић

Источо Сарајево стадион Славије.

Гледалаца 700.

Судија:Данијел пајисћ (Бијељина).

Стрелци: Караматић 21 и 69мин. (оба из пенала), Јусић (аутогол) 45 (Славија),а Хамзић 66 (Звијезда).

Жути картони: Дујковић,Алексић,Тодоровић (Славија),а Ристанић,Јусић (Звјезда).

Славија: Дујковић, Крмар, Алексић, Ковачевић, Беновић, Симић, Осман, Тодоровић 7 (од 87.Перишић),Рашевић (од 78.Зеба), Караматић (од 70.Бешлија),Видић.

Звијезда: Ковачевић, Моранкић, Ристанић (од 83.Халиловић), Јаковљевић, Ђелимћ, Хусић, Панџа (од 61.Нухановић), Омић, Јусић, Делић (од 58 .Хамзић).

Играч утакмице: Жарко караматић (Славија).

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније