webmarketing-design.com

ФК Славија НК Челик 2:1 (2:1)

Значај утакмице у већем дјелу првог полуврмена оптеретио је наш тим, па нису успјевали напаравити квалитетан и очекивани притиска на дефанзивце Челика. Гости из Зенице су по већ одвано опробаном рецепту, играли чврсто на средини терена и у  дефанзиви чекајући прилику да брзим контрама стигну до чувара мреже Славије. Прву такву прилику имали су на истеку шесте минуте, али је погрешио Кајкут и послао лопту на лијеву страну, гдје није било његових саиграча. Они су кренули у контру, али по десном боку. Први пут Славија долази у позицију да припријете у 16 миниути. Једно  добро убацивање на лијевој страни пропустио је да евентуално реализује Кокот. Желио је тући из прве и промаши комплетан фудбал. Само три минуте након тога Зоран Кокот је послао одличну лопту пред  гол Нухановића, а најбољи стрелац Славије Дејан Рашевић туче главом виско преко гола. Ова офанзива Славије се наставила, па су у два наврата непрецизни били Предраг Папаз и Един Дудо. Нису то биле оне стопостотне шансе за вођство, али су обећавале да се из њих стигне до гола. Казна за ове промаше је дошла у 26 минути. Млади и расположени Траванчић се одлучио изненада на шут са неких 35 метара. Ударио је лопту спољним дјелом копачке  и она је практично ишла од голмана Дујковића и закопрцала се у мрежи. Био је ово практично једини прави напад Зеничана. Одољевали су гости атацима, мада  нису били смишљени и квалитетни до 34 минуте. Видјело се да нас је овај водећи гол Челика пореметио. Тада је Кокот из слободног ударца, са лијеве стране, послао добру лопту у шеснетерац. Најспретнији је дефанзивац Славија Предраг Папаз и донио је изједначење свом тиму. Оскољени овим поравнањем изабраници Владе Чапљића су кренули још отвореније,па их је Траванчић могао у два наврат кзанити. Видно расположен за игру, прво је у 40 минути погодио стативу, након асистенције Саше Кајкута, а само минут послије тога послао је лопту поред  десне стативе гомана Дујковића. Да се на одмор оде ипак са предношћу Славије побринуо се Един Дудо. Њему је повратну лопту одиграо Дејан Рашевић, а везиста Славије са 20 метара распалио и погодио десни угао немоћног Нухаовића. Наставак меча је почео доста мирно, а онда у 52 минути Славија остаје са играчем мање. Директни црвени картон зарадио је Зоран Кокот због наводног ударња противничког играча без лопте.

Мора се иначе рећи да је судијска четворка често грешила на штету Славије не сакнционишући очигледне прекрашје црвено-црних и на два три метра од главог или помоћних арбитара. Све до 70 минуте није се дешавало ништа важно на травњаку. Славија је згуснула редове на средини терена, онемогућавајући Челик да дође до гола Дујковића и на тај начин икосрити предност играча утакмице. Одлично су се у тим моментима кретали изабраници Владе Чаљпића, а контру из снова су повукли на истеку 70 минуте. Кренуло је све од Видића, на шеснаест метара од гола Славије,па се брзо лопта нашла код Дуде на средини терена, уследио је пас  ка  Мамићу, на лијевој страни. Покушао је он проиграти усамљеног Дудића ипсред голмана Нурковића, али је у последњем моменту интервенисао Малетић и сачувао мрежу свог тима. Већ у сљедећм нападу Челик је имао добру позицију, шутирао је Божичић. Одлично је интерневисао Дујковић и ухватио лопту. Како је време одмицало Челик је преузимао иницијативу, јер су имали играча више, док се домаћа екипа морала све више враћати пред свој гол правећи бедем  на неких 20 метара од Ратка Дујковића. Најбољи прилику да стигну до изједначења гости су имали на истеку 86 минуте. Изненада се у прилици нашао Бајрактаревић, али је лопта након шута са неких 10 метара, по средини, завршила преко пречке гола Славије. Како се ближио крај меча Славија је успевала да пренесе игру пред гол Зеничана покушавајући, иако са играчем мање, да дођу до трећег поготка и тако реше све дилеме око победника. На крају су уздигнутиг руку сачекали последњи звиждук врло лошег судије Прошића, а сам крај меча обељежиле су присталице гостију, њих око 50. Непримено ,вређајући испратили су своје љубимце у свлачионицу стадиона Славије.
Источно Сарајево. Стадион Славије. Гледалаца. Судија: Елдис Прошић (Цазин), Стрелци:Папаз 35, Дудо 4 (Славија), Траванчић 26 (Челик): Жути картони: Видић (Славија), Малетић, Бајрактаревић (Челик). Црвени картон: Кокот  52 (Славија).
Славија: Дујковић, Свитлица, Перишић, Папаз, Ојданић , Фазлагић (од 84.Беновић), Дудо, Дудић (од 78.Бешлија), Видић, Кокот, Рашевић (од 46.Мамић 6).
Челик: Нурковић, Марковић,Човић, Малетић, Хорић, Бајрактаревић (од 87.Хусеинспахић), Кајкут  (од 46.Мешановић), Брковић,Траванчић, Божичић, Несторовић (од 60.Чолић).
Играч утакмице:Предраг Папаз (Славија)

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније