webmarketing-design.com

ФК Славија - ФК Сарајево 0:0

Дерби одигран у Источном Сарајеву оправдао је очкивања иако није било погодатака.У правој фудбалској атмосфери,оба тима одиграла су чврсто,снажно и врло дисциплиновано на средини терена ,онемогућавајући на тај начин противника до стигне до гола Дујковића,или Бандовића. Прво полуврмеме протекло је у лаганој доминацији тима са Кошева. Боље су отворили меч, јер су наши  вјероватно били мало оптерећени чињеницом да се од њих очекивала победа, без обзира на тежину ривала. Први смо ипак  ми припретили.Већ у трећој минути покушао је млади Марко Перишић да савлада Дејана Бандовића, али је пожртвовано интервенисао чувар мреже Сарајева.Том приликом је ударио и у десну  стативу свог гола, али на срећу није се теже повредио. Након овог покушаја Славије, Сарајево је заиграло ангажованије и само две минуте након тога идеално  је пред гол Дујковића лопту послао Сесар.Главом је тукао Хаџић, а голман Славије одбио лопту ка Татомировићу. Није играч Сарајева био довољно прибран  и из изгледне позиције шаље лопту виско преко гола Дујковића. Најбољу шансу Сарајево је имало на истеку 15 минуте. Судије су превиделе офсајд  позицију Татомировића и дозволили му да крене ка голу Славије. Он се длучио да на супротној страни проигра  Нухановића. Овај је из позиције када је теже промашити него погодити, са нека три метра , искоса са лијеве стране, послао лопту у гол аут. Ништа вриједно пажње нисмо видели на терену до 30 минуте.Тада је бордо тим  стигао до корнера, а након убацивања са лијеве стране највиши у скоку био је Хаџић. Није ипак имало прецизности у том његовом ударцу главом и лопта је завршила на трибини коју су добро испунили навијачи гостјуућег  тима. Славија је у том дјелу утакмице једноставно била приморана да буде у дефанзиви јер је Сарајево играло  чвршће. Могли смо поред тога,  до поготка у 40 минути. Лопту је Дудо послао ка усамљеном Рашевићжу. Он се на врху шенснетрца  оклизнио, није добро прихватио ту лопту и она је постала плен Торлака. Било је ово уједно и посљедње узбуђење у првих 45 минута, а након повратка из свалачионица ситуација се у потпуности окренула. Сада је Сарајево било у дефанзиви,а доомаћи диктирали темпо. Играла се 59 минута утакмице, када је Славија пропустила и најбољу шансу за вођство. Коренр је са десне стране извео Марко Перишић. Одличан је у скоку био Иван Мамић, зуахватио је  лопту главом и погодио пречку голмана Бандовића.Био је чувар мреже Сарајева миљеник среће у том тренутку,јер му се лопта, док је лежао на трави, вратила у наручје.Била је ово и најбоља прилика за домаћина, а ново узбуђење бележимо у 72 минути. Опет је убацио Перишић  а чувар мреже Сарајева  слабо интервенише.Лопта му испада из руке и иде ка Дејану  Рашевићу, али ју је у последњем тренутку ван шеснестерца избацио капитен Сарајева Торлак. До карај меча забиљежили смо још двије добре позиције. Прво је Хаџић, након прекршаја над Папазом, који судија није ваљда желео да види, са неких пет метара послао лопту поерд гола Диујковића. На супротној страни Хаџићу се реванширао Феђа Дудић. Он се одлучио изненада на шут са неких 20 метара, а лопту је једва из другог покушаја укротио Дејан Бандовић. Није дакле, у Источном Сарајеву било погодака, па је нерешен резултат можда и најреалнији исход ове не толико лијепе, колико тврде и борбене утакмице.

Меч између Славије и Сарајева пратио је и Дарко Ковачевић, некадашњи нападач Црвене Звезде, данас спортски директор Олимпијакоса. Њега су Соколови, када је официјелни спикер рекао да је на стадиону, поздравиле бурним аплаузим, а гостиујући звиждуцима.Чини се да су запамтили да је Дарко Когвачевић постигао погодак за селекцију Србије и Црне Горе  2002 године.

Тренер Сарајева Драган Јовић је по завршетку меча изјаво да је утакмица била изузетно тешка,али не и лијепа за гледање.

„Знали смо да ће бити тешко.Имали смо двије шансе у првом дјелу меча и нисмо их искористкили. На срећу нисмо кажњени.Тражио смо у полувремену да још јаче стисенемо домаћина. Нисмо у томе успјели, па морам бити на крају задовољна овим бодом“,рекао је Јовић, а шеф стручног штаба Славије Владо Чапљић је подвукао да је презадовољна односом његових играча у овој утакмици и да имају за чиме да жале.

„Жељели смо побједу у овој утакмици, а противник је изузетно кавлитетан. Створили смо прлике које нисмо успјели да реализиујемо и не могу бити незадовољна овим резултатом, иако смо прижељкивали побједу. Имали смо шансе, нисмо погодили и нерјешно је најреанији исход ове утакмице“,констатовао је Чапљић.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније