webmarketing-design.com

Славија Рудар П. 3:1(1:0)

Овог викенда фудбалери Славије су се искупили за висок пораз у Зеници. Дуел Славије и Рудар Приједора донио је занимљиву и интересантну утакмицу. Пред почетак сусрета,навијачи су аплаузом поздравили донедавног шефа стручног штаба Славије,  Владу Чапљића,данас стратега Рудара. Наши играчи су били врло мотивисани,па су већ у петој минути имали изгледну  прилику. Из слободног ударца Зоран Кокот је пред голом пронашао Алексића,а овај покушао да проигра на супротној страни Дудића, лопта је завршила поред стативе голмана Бодироге. Имали су играчи Славије,теренску иницијативу,а нову љепу шансу пропустили су на истеку 10 минуте. Био је то течан и брз контранапад,у којем су суделовали,Мамић,Дудић и Кокот. Овај задњи је силовито тукао,искоса са лијеве стране,али је Бодирога послао лопту у корнер. Све  до 25 минуте,посматрали смо тврду и чврсту игру на средини терена,а гостујући састав није стигао у Источно Сарајево са намером да се брани .Покушавали су у неколико наврата угрозити гол Стефана Томовића,али су ударци били непрецизни и завршавали су далеко од нашег гола. Играла се 25 минута,када је везиста Дудо покушао,са неких 25 метара, да матира Бодирогу. Лопта је отишла на сјеверну  трибину стадиона у Источном Сарајеву,а 1о  минута касније затресла се и мрежа Приједорчана. У продору ка њиховом голу,Кокота је срушио Савић. Судија Станкић је одмах показао на бијелу тачку. Сигуран извођач  био је  Феђа Дудић. До краја првог дијела меча могли су наши момци  у два наврата повећати предност. Прво је Дудић био у доброј позицији,али није успио и прецизно шутирати са неких 10 метара,а на истеку првог дјела меча Беновић је одлично извео корнер са десне стране. Највиши у скоку је био Радослав Алексић. Није ипак било прецизности у његовом удрацу,па се на одмор отишло са минималном предношћу изабраника Миломира Шешлије.

Наставак је донио исти слику на терену. Славије је контролисала игру,недозвољавајући гостима да опасније припрете њиховом голману,мада су играчи Владе Чапљића показивали велику жељу и пожртвовање.У томе нису заостајали ни домаћи фудбалери. Извели су  у 55. минути сјајну акцију,а лопта се одбила ка Дуди,који је снажно шутирао са неких 18 метара. Лопта је фијукнула изнад пречке голмана Бодироге. Како је време одмицало,Пријдорчани су све отвореније кретали ка голу Томовић,али нису стварали прилике за поравнање. На супротној страни, соколови су имали одличну шансу у 67. минути. Силовито је шутирао,искоса са лијеве стране Кокот,а Бодирога раменом успео да заустави лопту ка путу према мрежи. Играла се 71 минута када су наши опет  одлично прошли по лијевој страни,да би Кокот прослиједио лопту на супротну страну Рашевићу. Он је,одмах, из прве  шутирао, и погодио малу мрежу на контра страни. Ни тај гол није дотукао госте,па су наставили са отвореном игром. Ипслатило им се то у 73 минути .Ка голу Томовића ишао је Ханџић. Неопрезно је стратовао Младен Лемез,срушио га у  шеснетерцу,а Микић погађа са бијеле тачке,  предност Славије је смањена. Било је то ипак све што су гости урадили у Источном Сарајеву. Њихову судбину запечатио је у 90 минути Марко Перишић. Силовито је тукао,искоса са лијеве стране,те послао лопту под пречку немоћног Бодироге и тако поставио коначан резултат ове занимљиве и интересантне утакмице.

Источно Сарајево.Стадион:СРЦ Славије.Гледалаца:500.Судија:Предраг Станкић (Бијељина). Стрелац:Дудић  (11.м) 35.Рашевић 71,Перишић 90 (Славија),Микић (11.м) 73 (Рудар Приједор).Жути картон:Лемез,Дудић,Берјан, Мамић,(Славија),Рамић,Микић,Ханџић ,Круз (Рудар Приједор).

Славија:Томовић, Поповић, Рашевић,  Дудо, Кокот, Перишић,  Дудић (од 88.Пушара), Беновић, (од 68.Берјан), Мамић (од 90.Гиговић), Лемез , Алексић.

Рудар Приједор:Бодирога, Круз, Котаран, Савић, Рамић, Мишан (од 85.Срндовић) ,Анџић, Милутиновић, Пејић (од 72.Вуковић), Јовичић, Микић.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније