Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић морао је да тражи алтернативни терен за рад, јер се на главни ни је могло,а помоћни је такође у лошем стању. Због тога се радило на скраћеној вештачкој плохи 50 пута 20 метара.

Коментаришите вијест (0)

Опширније...

РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ

На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па након две утакмице- има два бода.У првом колу су ремизирали са Зри њским. Било је 0:0. Дакле, нису изабраници Драгана Радовића примили, али ни постигли погодак у новом бх шампионату. Исходом утакмице са Радником у Славији нису незадовољни.

- Услови за игру су били катастрофални. Огромна врућима и испарава ње  због великих падавина су играчима били и најве ћи противник. Па ми на клупи смо једва седели,а не још да трчите и играте. Терен је ис то тако био изузетно тврд и нера ван,па се практично није могло пове зати неколико додавања. Због свега наведненог нисам незадо вољан резу лтатом. Могли смо и боље,али и горе. Бод из Бијељине је велики. Тај нам терен никада није одговарао, Задњи пут смо их победили још, тамо негде 2007. године. С тога се не сме бити незадовољно овим је дним бодом,каже тренер, Драган Радовић.

Стрчни штаб Славије одлучио је да у Бијељини нападне свог домаћина па се екипа Радника бранила,а у средини терена играла са пет фудба лера. Нису  могли због ове офанзивне варијанте Славије да направе неку повољнију при  лику пред голом Младена Лучића.

- Мислим да смо добро одиграли тактички. Заиста је било изузетно те шко играти на оној спарини. Нисмо могли да дишемо ,а не да трчимо и играмо. Нама је отежавајућа околност био и изузетно тврд терен. Игра мо кратким пасом,а то се у Бијељини једноставно није могло никако. Када се све сабере, овим једним бодом можемо бити задовољни,а да сам успео да матирам Бодирогу у финишу меча, могли смо кући однети сва три бода. Добро сам шутирао са неких 16 ме тара,а он одлично реа говао и зауставио шут,каже нам Зоран Кокот, најистуренији играч Славије у овом сусрету.

Чини се да је ова утакмица показала да је Славијин тим неикусан и зелен у неким ситуацијама. Било је прилика које су морали завршавати боље и квали тетније,али је неискуство појединих играча дошло до изражаја. Како шампио нат буде одмицао, вероватно ће и они бити  сигурнији и смионији у појединим ситуацијама.

ПОДЈЕЛА БОДОВА СА КОМШИЈАМА

Фудбалери Славије и Жељезничара одиграли су данас комшијски дерби у Источном Сарајеву.Након почетног испитивања снага, прву прилику видимо у 16. Минуту када је Садиковић шутирао али Лучић је парадом спријечио погодак. Наставак је донио сличну слику на терену. Након мирног периода утакмице Жељезничар је поново имао прилику преко Армина Хоџића али је Младен Лучић поново интервенисао.

Славија прву праву прилику, иако је извела чак седам корнера, имала у 39. Минуту сусрета. Игор Ламбулић је одузео лопту, снажно шутирао али је Филип Лончарић избацио у корнер.

Посљедњу прилику у првом полувремену поново има Жељезничар. Брзо су извели један прекид Срђан Станић и Армин Хоџић су искобиновали, овај потоњи шутирао али је Младен Лучић поново на мјесту.

Славија је повела одмах на старту другог полувремена. Махир Карић је сјајно након дуплог паса прошао до гол аут линије. Послао повратну за Игора Ламбулића који са пет метара погађа небрањени дио мреже.

Услиједио је период мирније игре све до 64. минуте сусрета, а онда је Жељезничар стигао до поравнања. Младен Зељковић је центрирао са десне стране, а Мирсад Рамић са пет метара главом убацио лопту у мрежу Славије.

Није било великих прилика у наредних 20-ак минута, а онда је Армин Хоџић промјешао одбрану Славије, но један од најбољих појединаца у домаћем тиму, Младен Лучић, је поново сјајно интервенисао. Иста слика догодила се у 89. Минуту сусрета. Станић је шутирао али Младен Лучић поново одбио лопту у поље.

До краја утакмице није било промјене и остало је 1:1.