webmarketing-design.com

Славија изборила опстанак !!!

Оно за што су се борили свих 15 прољетњих кола и сањали да изборе опстанак у премијерлигашкој елити наши играчи  су успјели у посљедњем мечу на свом терену.

Поразили су у једној дивовској борби за сваклу лопту тим Слободе и послали њих у нижи ранг такмичења. Пред ову утакмицу правиле су се многе калкулацје како да Славија избори опстанак , а једина сигурна без освртања на резултате мечева у Мостару, Требињу и Приједору био је тријумф од два гола разлике.

Картаматић, из пенала је начео тим Тузлака, а нокаутирао их је Дејан Рашевић. Са последњим судијским звиждуком играчи Славије су полетјели у загрљај један другом и ка навијачима, а гости из Тузле покуњени кренули ка свлачионици. Сузе у њиховим очима говориле су више од свега, јер је један клуб велике и свијетле традиције завршио у Првој лиги Федерације. Шеф стручног штаба Славије Владо Чапљић се нашао на рукама својих играча, а по завршетку меча је рекао:
-Мјесецима смо се спремали за ово и знао сам неће бити лако. Слобода је знала шта треба да ради, поготово у првом полувремену, али су моји играчи по ко зна који пут показали карактер побједника. Имао сам са њима дуге разговоре, савјетовао их шта и како да раде, а наша сјајна атмосфера из свлачионице се пренијела на терен и морало се то нама вратити у овој утакмици са Слободом. Није нас занимала никаква калкулација, знали смо шта треба да урадимо и са два поготка стигли до луке спаса. Морам да се захвалим играчима, управи и навијачима јер смо стигли на побједнички трон. Дуго, јако се све ово спремало, а заслужили смо да славимо, рекао је шеф стручног штаба славије Владо Чапљић.

Меч је иначе свих 90 минута протекао у теренској иницијативи Славије. Кренули су они од прве минуте јако и снажно, али је била видљива нервоза у њиховиом редовима па није било течних и тачних пасова. Често се покушавало дугом, лоптама пронаћи иу нападу Дејан Рашевић, Огњен Тодоровић и Лазар Видић, а то је статичној одбрани Слободе одговарало. Нису изабраници Владе Чапљића успијевали направити прави притисак, а прво веће узбуђење видјели смо на истеку 27 минуте. Рашевић је са лијеве стране ушао у шеснетерац гостију и пао, када су сви очекивали да судија Алечковић покаже на бијелу тачку, он је театрално извукао жути картон због наводног симучлирања и дао га нашем нападачу. То је изнервирало Вукашина Беновића и жустро је протестовгао, па га је арбитар послао у свлачионицу. Извавало је то револт наших навијача, а Славија је наставила са десеторицом. Девет минта послије тога, због другог жутог картона Беновичћу се придружио дефанзивац Слободе Хасановић. Тек у самом финишу првог дијела сусрета домаћин је дошао и до добрих прлика. У два наврата нису погодили Ковачевић и Алескић, након центаршутева Караматића, па се на одмор отишло без погодака. Мора се рећи да је у том дијелу утакмице у главној улози био судија Емир Алечковић, неспорно квалитетан арбитар, али склон театралности па су многи помислили да се меч игра само због њега. На сву срећу у наставку је судио без грешке и био непримјетан, а паузу између два полувремена боље је искористио Чапљић ,па се већ у 47 минути тресла мрежа Дениса Мујкића. Искоса је у шеснастерац ушао Лазар Видић, а одбрани Слободе није остало ништа друго већ да га сруши. Сигуран реализатор био је Жарко Караматић. Лопта је отишла у једну, а голман у другу страну. Овај погподак растеретио је наш састав и наставили су они са атацима ка Мујкићу. Могли су до другог толико жељеног поготка стићи и у 54 и 57 минути, али нису успјели прво Караматић и Рашевић да акцију заврше голом, а ударац Огњена Тодоровића једва је зауставио чувар мреже Слободе. Ништа он међутим није могао након сјајне асистенције Лазара Видића за Дејана Рашевића. Протурио је Видић одличну лопту ка Рашевићу, а он са лијеве стране, икоса са неких седам метара шаље лопту у мрежу и доноси толико жељени други гол предности. Од тада па до краја меча Славија је мирном игром чувала резултат и у потуности онемогућила игру Слободе, која за 90 минута није упутила ни један озбиљнију шут ка голу потпуно незаспосленог Ратка Дујковића. Могли су домаћи тријумфовати и убедљивије, да су били сама мало прецизнији у пет наврата. Лопта је завршавала или у гол ауту, или корнеру. Гости из Тузле су, у самом финишу покушавали пренијети игру ка голу Славије, али је то било слабо и потпуно безвриједно, а са задњим звиждуком судије усљедило је велико славље играча нашег тима. Сасвим заслужено они су изборили опстанак и показали да кад се нешто силно у фудбалу жели, може и да се оствари без обзира колико било тешко, јер не треба заборавити да је Славија након јесењег дијела има само седам бодова на свом конту.

Бивши играчи Славије на трибинама

Великом слављу нашег тима придружили су се и некадашњи играчи Славије Дарко Спалевић, Бранислав Арсенијевић, Игор Радовановић, Зоран Кокот иМиљан Радоња. Дошли су били да навијањем помогну својим некадашњим саиграчима, а међу њима је био и чувар мреже Радничког из Крагујевца Чанчаревић. Стигао је у Источно Сарајево заједно са најбољим стријелцем Јелен Супер лиге Дарком Спалевићем да пружи подршку и играчима, али и тренеру Влади Чаљићу, који му је дао шансу да заигра у дресу ''ђавола''.

СЛАВИЈА - СЛОБОДА 2:0 (0:0)

Стадион: СРЦ Славија;

Гледалаца: 3000;

Судија: Емир Алечковић (Сарајево);

Стријелци: Караматић 47 (пенал), Рашевић 62 (Славија),

Жути картони: Ковачевић, Рашевић (Славија),а Ризвановић, Ефендић, Хасановић, Пршеш (Слобода);

Црвени картони: Беновић 33 (Славија), Хасановић 41 (Слобода).

СЛАВИЈА: Дујковић, Крмар, Алексић , Ковачевић , Беновић,  Симић (од 69.Бешлија) , Осман  (од 79.Зеба) , Тодоровић , Рашевић  , Караматић , Видић;

СЛОБОДА: Мујкић  , Ризвановић  , Ефендић  , Јахић  , Салиховић , Чејвановић , Хасановић , Золетић , А.Мешановић (од 27 Рибић, а од 76 Пршеш) , Бекић , (од 46.Јусуфовић);

Играч утакмице: Лазар Видић (Славија)

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније