webmarketing-design.com

Куп БиХ, Славија Жељезничар 1:3 (1:2)

Дерби осмине финала Купа Босне и Херцеговине у потпуности је оправдао очекивања љубитеља фудбала. Играло се од прве минуте отворено и нападачки са обје стране. Наши играчи су чини се на самом старту билим импресионирани значајем утакмице па су у прва три минута гости имали и три обећавајућа напада преко Станића. Није, ипак,било опасности по гол Дујковића, јер су на време Алексић, Папаз, Беновић и остали заустављали атаке Жељезничара. Након тог почетног притиска гостију, Славија је успјела да изведе одличан напада и да стигне до предности од 1:0. Кокот је мајсторски  пронашао испред гола Дејана Рашевића. Најбољи стрелац Славије се лако ослободио голмана Антоловића и искоса са, лијеве стране, са  неких осам метара послао лопту у мрежу. Дефанзивац Жељезничара Јадранко Богичевић само је успео да лопту ,а налазила се већ иза гол лније ,закуца под пречку. Након овог вођства домаћи су додали гас и имали пуну теренску иницијативу, а одличну контру су извели у 16 минути. Опет се у сјајној позицији нашао Рашевић, али је сада са десне стране шутирао поред  стативе гола тима са Грбавице. Хладан туш усљедио је већ у наредном нападу гостију. Лопту је имао Предраг Папаз и могао је са њом урадити шта хоће. Нажалост и саиграча и навијача, практично ју  је поклонио Адиловићу, а овај је  лагано шаље поред немоћног Дујковића у супротни угао и доноси свом тиму поравнање резултата. Након овог изенадног поготка Славија није ипак била уздрмана. Имала је и даље теренску благу иницијативу, али без правих  прилика пред голом тима Амара Осима. Жељезничар је играо тврдо на средини терена и у дефанзиви, покушавајући сваку прилику искористити за контранапад. Све до 38` минуте лопта се практично налазила  на средни терена, а онда је једну одличну акцију Славије покушао, након повратне лопте Рашевића, у гол претворити Дудо. Шутирао је снажно, по средини гола, тачно у Антоловића. Као да је то  била најава фуриозног финиша првих 45 минута. Прво је одбрану Жеље на десној страни велемајсторски  промешао Лазар Видић. Усљедио је  идеалан центрашут на другу страну. Антоловић је слабо проценио лет лопте а Зоран Кокот туче снажно главом и погађа стативу. Уздах се практично није ни стишао на стадиону, због пропуштене прулке, а Жељо је дошао до вођства. Станић ј, чини се уз прекршај, над Беновићем, стигао  до лопте на десној страни свога тима и послао је  паралелно са корнер и гол линијом. Наша одбрана је нијемо посматрала како  је Адиловић гура у мрежу и долази до  свог другог гол у првих 45 минута ове одличне утакмице. Задње узбуђене у првом делу меча видјели смо у 43 минути. Станић је без потребе зарадио жути картон, а како му је то био други морао је аутоматски у свлачионицу, па је наставак меча Жељо играо са 10-торицом. Та бројчана предност као да је оптеретила наше момке, па су били стегнути у тим нападима ка голу  Антловића. Притискали су, покушавали доћи до поравнања, али правих прилика једноставно није било.Ти  атаци нису били осмишљени и у континуитету. Нису представљали тежак и нерешив проблем за Богичевића и остале из Жељиног дефанзивног реда, а велику подршклу дали су им и играчи средњег реда. Нападачи тима са Грбавице су били више окренути одбрани свога гола, па се чувар мреже домаћих углавном досађивао и био нијеми помстарач дешавања на мечу. Прво право узбуђене,у наставку, забиљежили смо у 69 минути. Изненада се сам пред голом Антоловића нашао Кокот. Добро је тукао, међутим чувар мреже Жељезничара је  био на правом месту , добро постављен и засуатвио је  шут нашег нападача. Као по неком неписаном правили, кад Славија не искористи прилику бива кажњена. Иако са играчем  мање, а то се искрено није ни примјетило, Жељезничар је стигао и до трећег гола. Адиловић се нашао на десној страни у готово мртвом углу, али је одиграо добру повратну лопту на Бекрића, који је преварио дефанзивце Славије и поред немоћног Дујковића, са девет  метара, постиже трећи гол за своју екипу. Нису наши  имали више снаге за било какав преокрет, а гости су зналачки чували лопту у свом посједу чекајући посљедњи звиждук судије Драгана Скакића. Евиднетно је да је бранилац трофеја Жељезничар направио у овој утакмици одличан резултат за реванш на свом терену за 14 дана. Вероватно ће ти 90 минута бити само формалност.

Источно Сарајево. Стадион Славије. Гледалаца 1000. Судија:Драган Скакић (Градишка). Стрелци: Рашевић 7(Славија), Адиловић 17’ ,42’ , Бекрић 75’ (Жељезничар). Жути картони: Дудо, Кокот, Алексић, Мијатовић(Славија), Станић , Сврака(Жељезничар). Црвени картон: Станић (други жути) 42’(Жељезничар)
Славија: Дујковић, Свитлица, Беновић (од 67.Миросављевић), Папаз , Алексић,  Дудо, Фазлагић  (од 80’.Мијатовић), Рашевић, Видић, Кокот, Мамић (од 61’.Пушара).
Жељезничар: Антоловић, Квесић, Богичевић, Золотић, Адиловић  ,Станић, Б.Чолић, Василић (од 23’.Чутук), Сврака (од 76’.Томић), Јамак (од 67’.Е.Чолић), Бектић.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније