webmarketing-design.com

ФК Славија - ФК Борац 1:2 (0:2)

Српски дерби у потпуности је оправдао очекивања, јер су гледаоци видели за 90 минута тврду, квалитетну, борбену и до краја неизвесну утакмицу. На крају је више среће имао Борац и кући однео сва три бода, а да је резултат био и повољнији за Славију не би било незаслужено. Шешлија је најављивао пред ову утакмицу офанзиван приступ мечу и то је потврђено на старту. Кренули смо врло амбициозно ка Авдукићу, али смо били деконцетрисани у одбрани. Бањалучка екипа је то одмах и казнила. Играл се 7 минута, када јеједан од фудбалера Славије поклонио лопту Јоци Стокићу, на неких 17 метара далеко од гола Дујовића. Овај тај поклон одмах претворио у гол. Одлично је тукао са неких 28 метара и Дујковић је био немоћан. Након примљеног поготка изабраници Миломира Шешлије су наставии са атацима, па је само две минуте након поготка, добру позицију имао Кокот. Његов ударац зауставио је Авдукић. Док смо ми нападали, гости су се мирно и сигурно бранили, ау 11 минути повратник у редове Борца Дарко Малетић, изврсно је са десне стране послао лопту у леви угао Дујковића.

Удаљеност је била око 20 метара, па су гледаоцу у Источном Сарајеву видели 02:00 евро гола. Ни ово високо вођсво гостију није заустављало нападе Славије, али су они били лако решиви за чврсту дбране тима Бобе Старчевића. Славија је извела одличну акцију у 20 минути. Пробио је по десној страни Мамић, упослио на супротној стативи Кокота, али је његов ударац завршио у корнеру. Након убацивања из угла лопта је стгла, по средини, на неких 20 метара до Ивана Мамића. Слабо је тукао. Најбољу шансу у првих 45 минута Славија је имала на стеку 22 миуте.Корнер са десне стране је извео Зоран Кокот, а Феђа дудуци не успева да стигне лопту на супротној страни.Био је само метар удаље од мреже Борца. Првих 45 минута протекло је у атацима Славије, али без резултата. Борац се ограничио на мирно чување резултата. Ипак су домаћи у још два наврата стизали до прилика, али не и погодака. Прво је Иван Мамић у 26 минути слабо тукао са неких 15 метара, ау 33 минути Дудо је из слободног ударца посла лопту право у добро постављеног Авдукића, па се на одмор отишло са вођством гостију од 0:2.
Наставјк је донео пуну теренску иницијативу Славије. Гости су се ограничили на одбрану гола Авдкућима и то су радили савршено, а покушаји из контранапада им нису били јача страна. Сами почетак других 45 минута показао је да су изабраници Миломира Шешлије одлично физички приперемљени и по тешком терену су изгарали за свакл лопту. То им се ипслатило у 55 минути. Одлично је Кокот на десној страни прихватио лопту, направио корак два у шеснетерцу гостију и онда лопту искусно испод Авдкућа гурнуо у мрежу. Овај погодак дао је домаћим додатну снагу, па су појачали опсаду гола тима из Бањалуке, али нису успевали ипак, захваљући Тривуновичћу и осталим из редова Борца опасније угрозе њихов голл. Тражили су наши играчи у 64 минути и пенал, јер је срушен Зоран Кокот, готовио поред корнере линије, а судија Муамер Бурековић је показао да је то слободан ударац. Иако је прекршај био у шеснаест метара. Уследиле су салве звиждука са трибина и реакција диомаћих фудбалера, али је арбитар из Зенице остао неумољив. За Славију је то био пенал, пшрекршај у 16 метара, за Букероковића није, па није било ни опасности по Асмира Авдукића. До краја овог узбудљивог меча видели смо и два покушаја Славије из слободних удараца, али Игор Радовановић и Емир Дудо нису били перецизни, па је меч завршен побдом тима из Бањалуке.
Шеф стручног штаба борца Слободан Старчевић је по завршетку меча рекао да је очекивао тешку утакмицу са једним од конкурената за излазакл у Европу, те да је задовољан победом.
    "Тражио сам од играча да играмо мирно, да чекамо своје шансе. Постиогли смо два евро гола, на смаом старту утакмице када је терен био добар и до краја се успели одбранити. Домаћину честитам на фер и коректној игри и морам истаћи да су они имали теренску иницијативу, а ми ето били прецизнији и ефикаснији ".
Стратег Славије Миломир Шелија није имао замерки на игру својих изабраника и залагање. Урадили су све да добију противника, али је Борац ипак био срећнији.
    "Не могу да замерим играчима ништа. Бориили су се, играли, стварали прилике, али нису погодили. Футбал је то и морамо даље. По овако тешком терену диктирати игру свих 90 минурта није ни мало лако, а остаје нам жал због пораза. Морамо наставити даље и тражити могућност да све поправимо негде на страни. Ништа још није изгубљено ", каже Шешлија.

Источно Сарајево.Стадион: СРЦ Славија.Гледалаца 1500.Судија: МуамерБурековић (Зеница).
Стрелци: Кокот 55 (Славија) Стокић 7, Малетић 11 (Борац). Жути картон: С.Радовановић, Перишић, И.Радовановић (Славија), Тривуновић (Боац).

Славија: Дујковић, Свитлица, Рашевић (од 80.Пушара), Дудо, Кокот, С.Радовановић, Перишић (од 75 Ђорђевић), Дудић, Мамић (од 73.И.Радовановић), Беновић, Алексић.

Борац Бањалука: Авдукић, Зељковић, Теиновић, Граховац (од 59.Радуловић), Стокић, Распудић, Билбија (Рашчић), Кантар (од 81 Субић), Жарић, Тривуновић, Малетић.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније