webmarketing-design.com

ФК Славија - ХШК Зрињски 1:1 (0:0)

Наш тим није успио наставити серију побjеда,а казна их је стигла из јединог напада гостију у другом делу меча. Изјендачио је Стојкић, у судијском времену и тако свом тиму донео, морамо рећи, незаслужен бод. Дерби је је у потпуности оправдао очекивања. Славија је  од прве минуте наметнула јак темпо и врло борбено је  кренула ка голу тима из Мостар.Током првог полуврмена био је Зрињски  потиснут на свој дио терена. Прву прилику да дођу до поготка играчи Владе Чапљића имали су у другој минути. Корнер је извео, са десне стране, Зоран Кокот, а Раде Алексић није ипак добро захватио лопту и она је завршила преко пречке гола Хаџића.Четири минута након овог напада, Иван Мамић је сјајно пробио по десној страни и искоса и са неких седам метара шутирао.Чувар мреже Мостараца избацио је лопту у корнер.Након ових пропуштених шанси да стигну до предности, Славија  је мало застала, па се играло на срединми терена. Није било узбуђења све до 11 минуте. Тада су гости први пут запретили, а Бубало је  могао довести Зрињски у вођство. Оштро је  тукао, неометан, са неких 10 метара. Капитен и голман Славије Дујковић је уз помоћ стативе, успио да сачува свој гол. Било је то практично све што су гости урадили током првих 45 минута, а ми своју доминацију, у том периоду, нисмо успјели да претворимо у поготке. Шансе смо стварали и пропуштали. Одлично је на истеку 26 минуте Лазар Видић одиграо у шеснастерцу Зрињског.Избио је сам пред Хаџића, али на жалост око 800 присталица нашег тима није погодио. Лопта је очешала стативу и завршила у корнеру, јер ју је неко од дефанзиваца Мостараца ипак додирнуо. Већ у сљедећем нападу нови уздах на трибинама Славијиног стадиона. Врло агилни Зоран Кокот је изборио корнер и убацио лопту са десне стране,а  дефанзивац Алексић, највиши у скоку, лопту за неки центметар шаље  у гол аут. Нису ови промашаји ипак деморалисали  изабранике Владе Чапљића, па су до краја полу врмена пропустили још две добре могућности за вођство. Прво је Кокот, одлично шутирао са 12 метара,искоса са леве стране, а најбољи у редовима Зрињског, голман Хаџић је био успјешан. Лопту је  прослиједио у корнер. Било је то у 35 минути, а у 40 је Рашевић покушао проиграти Лазара Видића. Лопта је отишла иза леђа дефанзиваца Зрињског. Опрезан  је био Хаџић и стигао је до ње  пре најистуренијег играча Славије. Била је то и поседња шанса у првих 45 минута ове занимљиве фудбалске представе. Наставак је донио нове нападе нашег тима. Опет су имали теренску иницијативу и натерали су Зрињски на грчевиту одбрану. Сјајну шансу, а можда и најљепшу  акцију видели смо у 54 минути .Комбиновали су Видић и Кокот на лијевој страни, а онда је овај други иделано пред голом пронашао Рашевића. Уследио је волеј, право у добро постављеног Хаџића. Кратко одбијена лопта је стигла до Мамића, а млади нападач Славије је са неких 12 метара послао високо преко гола. Доминација Славије се није прекидала, ни током другог дјела меча, а нову шансу су пропустили на истеку 61 минуте. Лопта је још једном завршила у корнеру, а након убацивања Кокота Рашевић је шаље према гол линији. На несрећу Славијиних играча и навијача, неко из редова Зрињског је ипак успио зауставити и крајњим напором лопту опет избацити у корнер. Нисмо  престајали са нападима, па смо на истеку 70 минуте имали нову шансу. Кокот је опалио са неких 20 метара, а Хаџић лопту боскује далеко од свога гола.Офназива домаћина се ипак исплатила  на истеку 81 минуте. Резевиста Перишић је пробио лијеву страну гостујуће одбране, а онда идеално послао лопту на супротну страну. Сачекао ју је Дејан Рашевић и неометан  послао у мрежу. Била је то ерупција одушевљена и навијача и играча нашег тима и више него заслужено вођство. Одиграли су изабраници Владе Чапљића  можда и најбољу утакмицу у досадашњем дјелу Премијер лиге, али су без победе остали у судијском времену. Убачена је лопта се лијеве стране, а Стојкић, сам главом матирао до тада незапосленог Дујковића. Гости могу да буду задовљини овим бодом јер да су Рашевић, Кокот и остали били само мало концентрисанији, до врха би им напунили мрежу. Овако је бод отишао за Мостар, још једном кажемо незаслужено.
Источно Сарајево. Стадион Славије. Гледалаца:800.  Судија:Емир Пилав (Сарајево).
Стрелаци: Рашевић  81 (Славија), Стојкић 90+ (Зрињски) Жути картони: Рашевић, Дудо (Славија), Стојкић (Зрињски)
Славија: Дујковић, Свитлица  , Беновић , Алексић  ,Папаз , Фазлагић  (од 90.Миросављевић) , Дудо, Рашевић, Кокот, Видић  (од 68.Дудић), Мамић (од 76.Перишић).
Зрињски: Хаџић, Марковић, Маркић, Радељић, Марјановић, Пехар  (од 81.Аничић), Кришто (од 46.Брленић), Миличевић, Стојкић, Арежина  (од 71,Чилић), Бубало

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније