webmarketing-design.com

Славија - Жељо 1:2 (1:0)

Тим са Грбавице  четврти пут ове сезоне поразио је Славију,али се мора рећи уз доста среће.Оба тима су свих 90 минута демонстрирали одличну игру,а на крају је екипа Амара Осима успјела да направи и комплетан резултатски преокрет. Славији остаје жал за пропуштеним,али и анализа да се утврди зашто примају голове у задњим минутама  меча. Ово је већ трећи пут да су гол добили у судијском времену,па је евидентно  да им како одмиче утакмица пада и концентрација. Оно што радује је да су гледаоци на самом стадиону и поред малих екрана видели једну врхунску фудбалску представу.Вјероватно је ово била и најбоља утакмица у досадашњем току бх шампионата. Играчи су се понашали изузетно фер и коректно. Нису  се екипе од прве минуте штеделе.  Кренуле су врло агресивно са обе стране и гледаоци су могли уживати у тврдој и чврстој игри два квалитетна тима. Већ у  другој  минути домаћи су извели брзу контру,а лопту је са лјеве стране  на 16 метара послао Зоран Кокот.Очекивао се шут Дејана Рашевића,али је он промашио читав фудбал и лјепа прилика је отишла у неповрат. Након тог напада  гости су заиграли нешто организованије и имали су лопту више  у свом посједу.Наши  су  им одлично парирали на средини терена не дозвољавајући да Жељо  на неки начин искористи тај посед лопте.Напротивмогли су они примити погодак на истеку 16 минуте само да је Дејан Рашевићбио бржи у реакцији.Кренуо је сам  ка голу Антоловића и очекивао се или шут или проигравање на десну страну,где је у пуном трку био Мамић.Рашевић је међутим оклевао,па је спретни Богичевић клизећим стартом однио лопту.Ново узбуђење видјели смо  на истеку 23 минуте. Опет је севнула контра Славије.Кокот  се изборио за простор и позицју, и упутио одличан центаршут ка Рашевићу. Он ипак није успео на време да стигне до лопте.Побјегла у је у десну страну,па је одиграоповратну ка Перишићу,а он са неких 20 метара гађа преко гола гостију. Иако су имали ту теренскуиницијативу фудбалери Амара Осима нису могли ништа урадити пред голом Дујковића.Први ударац упутили су у 29 минути,али је Урдинов био непрецизан.Лопта је завршила на јужној трибини,на којој се налазило око 1000 присталица гостујућег састава.Експлозија радости и одушевљена на трибинама стадиона у Источном Сарајеву  видјела се у 31 минути.

Опет су у акцији учествовали Кокот и Рашевић,али у измењеним улогама.По десној страни је пробио Дејан Рашеви,и са саме корнер линије гурнуо лопту ка голу Жељезничара.Нису најспретније реаговали Василић,Богичевић и голман Антуновић и то је одлично искористио Кокот.Закуцао је лопту под пречку  гола гостију са неких три метра.Након постигнутог гола Славија је наставила са врло одговорном и агресивном игром на целом терену,а Жељо није проналазио решење за ту њихову борбеност и стриктну маркацијуиграча.Последње узбуђње у првом делу меча забиљежили смо на истеку 39 минуте.Опет је Кокот лако изиграо одбрану Жељезничара,по лијевој страни, и послао лопту у шеснаестерац гостију,али је Дудо био спор да је прихвати.Тако сена одмор отишло са голом вишка за наш  тим.Наставак утакмице је наговјештавао  велику борбу и одлучност и једног и другог састава да се боре до задње секунде. Жељезничар је у том дјелу мећа први припретио.Пробили су они десну страну Славијине одбране и послали лопту ка АдијуАдиловићу,а најбољи стрелац Жељезничара из полуокрета шаље лопту поред стативе.Све се то дешавало  у 47 минути утакмице,па је то била најава одлучносто Жеље да иде на све или ништа. Након тог атака гостију све до 56 минуте се водила битка на среидни терена,а онда је уследила контра Славије. Рашевић је стигао пре голмана  Антоловића  до лопте,али је са њом отишао према корнер линији. Није могао тући на гол,а саиграчи су му се споро прикључивали у завршницу па је прилика отишла у неповрат.Како је време одмицало,наши су се лагано повлачили према свом голу,док су гости плели мрежу око Славјиногшеснестерца.Нису имали неких опипљивијих прилика,али су стицали самопоуздање,па им се та офанзива и одлучност исплатила у 75 минути.РезевистаЕлвир Чолић је био одличан на лијевој страни,послао лопту параралено са гол линијом пред мрежу Дујковића.Одбрана Славије није интервенисала, смушено је гледала како та лопта стиже до Хоџића,а њему није било тешко матирати нашег голмана.Није се радост плавих са Грбавице ни стишала,а њихову одбрану као сир је избушио Зоран Кокот.Избио је сам пред Антоловића,а овај му је падом у ноге зауставио шут. Тражили су домаћи и пенал,а судија Пајић је само одмахнуо руком да се утакмица настави. Само двије минуте касније опет су се у одличној прилици нашли Кокот и Игор Радовановић,али нису имали среће и прецизности у ударцима па је мрежа Антоловћа остала сачувана.Како се ближо крај сусрета темпо није попуштао.Шансе су се стварале и редале као на траци,а оба тима имају за чиме да жале. Пропустили су наши прилику преко Кокота,а мрежу Славије није погодио из одличне позиције Е.Чолић.До комптеног резултатског преокрета Жељезничар је дошао у судијском времену.Лопта је долетала у срце шеснаестерца где ју је сачекао Ади Адиловић и главом сместио иза леђа немоћног Ратка Дујковића.Погодак за велико славље гостију,а нама остаје опомена да се утакмица игра до задњег судијског звиждука.Пребацили су они и Данијелу Пајићу арбитру из Бијељине што пре поготка није свирао прекршај  над  Јовановићем,али чини се да смо  ипак сами криви за овај пораз.Пружили смо и набољу партију у овом шампионату,а бодове нисмо освојили. Заниљмиво је да је ово трећа утакмица на домаћем терену и трећи пораз овог прољећа.Бољи од Славије су били и Широки бријег,Борац,а ево сада и Жељезничар.Прилику за поправни имамо већ у сриједу када нам долази Гошк из Габеле.

Источно Сарајево.Стадион:СРЦ Славија.Гледалаца: 2000.Судија:Данијел Пајић (Бијељина).Стрелац Кокот 31 (Славија), Хоџић 75,Адиловић 90+2 /Жељезничар).Жути картон:И.Радовановић (Славија), Василић (Жељезничар)

Славија:Дујковић,Поповић,Рашевић (од 67.И.Радовановић) ,Дудо,Кокот , С.Радовановић,Перишић 7  /од 88.Ђорђевић),  Дудић, Беновић,Мамић  (од 73.Јовановић),Алексић.

Жељезничар:Антоловић,Богичевић,Золотић,Адиловић,Станић,Селимовић,Б.Чолић ,Василић,Сврака( од 14,Хоџић),  Хасановић (од 70.Јамак),Урдинов ( од 70.Е.Чолић).

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније