webmarketing-design.com

Славија - ГОШК 2:1 (2:0)

Коначно су инаши  играчи забиљежили тријумф на домаћем терену. Последњи пут су тријумфовали 28.октобра прошле године.Тада их је са клупе предводио Владо Чапљић,а поразили су Градину из Сребреника. Ушли су тада у серију од два нерешена резултата,у јесењем делу и три пораза у наставку бх шампионата. Бодове су тада однели Широки, Борац и Жељезничар,а цех је сада платио Гошк из Габеле.Видјело се на самом старту да Славија има одлучност и огромну жељу за тријумфом,па је је у првој минути лопта завршила у мрежи Солде. Одлично је на десној страни терена Дудић упослио Рашевића,а овај одмах шутирао снажно. Погодио је десну стативу гостујућег гола. Лопта се одбила ка Кокоту којем је остао лакши де посла и Солдо је морао потписати капитулацију. Након овог брзог вођства домаћи нису смањивали гас,па су имали лијепе прилике и у седмој и осмој минути.Прво Дудић није стигао лопту после проигравањаКокота,да би  у следећмнападудефанзивац Поповић тукао снажно.Лопта је,на његову жалост,прохујала поред стативе голмана Солде.После ових промашаја изабраници Миломира Шешлије су се мало повукли ка свом голу,па су гости имали лагану теренску иницијативу.Пропустили су у тим моментима и две добре прилке.Извео је корнер са десне стране,у 16 минути, Бонацин,а Ивичић главом шаље лопту поред гола.Друга прилила указала им се минут касније.Погрешио код враћања лопте свом голману млади Саша Радовановић,али није то  казнио Ивичић. После тих промашаја наши су заиграли опет  врло ангажовано,одговорно и лијепо.Онемогућили су офанзивне акције гостију,а лијепу шансу су имали на искетку 19 минуте.  Млади Марко Першић је из слободног ударца,са неких 20 метара послао лопту под пречку,али ју је у  корнер проследио чувар мреже Гошка.Други гол домаћи су дали у 36 минути.Акцију је на средини почео Алексић,па на десној страни упослио Рашевића,који је опет несебично послао лопту ка Дудићу. Овај се налазио само два метра од мреже,па је практично имао задатак само да постави копачку и лопту скрене у мрежу. Наставак меча донео је изједначену игру,у којој је нешто агилнији био тим из Габеле.Они су кренули практично на све или ништа,а ми смо покушавали мирном и сигурном игром да сачувају предност.Ипак,одбрана Славије је поклекла у 57 минути.Одлично су комбиновали резервиста  Бишевић и Марко Јордан. Овај други се лако ослободио Горана Поповића,и искоса са неких 12 метара послао лопту у супротни угао покривеног и немоћног  Дујковића.Све до 80 минуте није било већих узбуђења, онда две колосалне прилике за Славију.Прво се пред голом спетљао Иван Мамић и није успео да шутира са неких осма метара,а био је потпуно сам.Већ у следећем нападу  Дејан Рашевић се нашао испред Марка Сушца. Покушао је да га превари и лобује,али се резеврни голман Гошка није дао савладати.Билоје то у 81 минути,а након 60 секунди исти играч је добро тукао по земљи.Опет је спретнији био Сушац.

Источно Сарајево.Стадион:СРЦ Славија. Гледалаца 300.Стрелац:Кокот 1,Дудић 36(Славија)Јордан 57 (Гошк) . Жути картон:Свитлица, Пришић,Алексић(Славија), Шабановић,Бонацин,Папоња,Којић (Гошк)Судија:Хусеин Терзић (Травник).

Славија:Дујковић,  Свитлица, Поповић, Рашевић,  Дудо, Кокот (од 66.Пушара),  С.Радовановић, Перишић, Јовановић (од 32. Мамић 6 ), Дудић  (од 90.Ђорђевић),  Алексић.

Гошк:Солдо  (од 71.Сушац), Шабановић, Којић,Бошњак,Бонацин, Максумић (од 46.Бишевић), Ивичић, Рамовић,Папоња, Јусуфбашић, Јордан.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније